Zdrowe włosy zaczynają się w zdrowej skórze głowy. Kondycja skalpu, jego ukrwienie i prawidłowe odżywienie cebulek mają ogromny wpływ na porost włosów. Jak wykonać masaż skóry głowy krok po kroku, tak aby przyniósł jak najwięcej efektów i jak odżywić za jego pomocą cebulki? Wyjaśniamy poniżej dlaczego regularny masaż powinien być wpisany na codzienną listę zadań.
Co daje masaż skóry głowy?
Skóra głowy ma bardzo duży wpływ na wzrost włosa, stan i odżywienie cebulek. Napięcie tych okolic potrafi nie tylko wpłynąć na kondycję naszej fryzury, ale i na nasze samopoczucie. Kiedy warto spróbować regularnych masaży?
- w przypadku zwiększonej utraty włosów,
- przy wyraźnym osłabieniu i pogorszeniu kondycji włosa,
- przy przetłuszczaniu się włosów – masaż może wspomóc w walce z problemem lub wręcz przeciwnie zaostrzyć łojotok. W przypadku zaostrzenia przetłuszczenia, warto wykonywać masaż w trakcie mycia,
- jako wsparcie przy zagęszczeniu fryzury,
- dla relaksu i zmniejszenia napięć.
W trakcie masażu cebulki włosa zostają dotlenione, a skóra głowy ukrwiona. Pobudzenie krążenia może okazać się sprzymierzeńcem w szybszej absorpcji składników odżywczych produktów wspomagających porost włosów. Masaż jest wsparciem i uzupełnieniem kuracji.
Jak wykonać masaż skóry głowy? Włącz efekt SPA
Odpowiednia technika wykonania zabiegu jest bardzo ważna. Masaż należy wykonywać ostrożnie. Tak, aby nie uszkodzić cebulek ani włosów na długości, dlatego zwróć uwagę na swoje paznokcie. Jeżeli będą zbyt długie – uszkodzisz skórę.
Masaż skóry głowy krok po kroku
Krok 1. Oczyść skórę. Zblokowane ujścia mieszków włosowych spowodują trudności w wyrastaniu nowych włosków. Nie mają one szans przebić się przez warstwę zanieczyszczeń.
Krok 2. Masaż można zrobić na suchych włosach, ale również po nałożeniu szamponu. Zaczynamy go od strony czoła i powoli przesuwamy palcami po skórze głowy w kierunku karku. Ruchy powinny być delikatne. Nie odrywaj opuszków od skalpu. Wykonuj spokojne, koliste ruchy. Kontynuuj przez kolejne 5 minut.
Taki zabieg przyniesie również wiele pozytywnych efektów relaksacyjnych. Rozluźnienie miejsc, w których gromadzi się napięcie, wpłynie pozytywnie na samopoczucie.
Na sam koniec nałóż wcierkę stymulującą wzrost nowych włosów. Tak przygotowana skóra wchłonie substancje odżywcze, stabilizując cykl wzrostu włosa. Wcierka od Bioelixire Gęste Włosy zawiera kofeinę, która poprawia mikrokrążenie skóry głowy, co w efekcie ogranicza wypadanie włosów i wspomaga ich porost. Agrest indyjski przyspiesza porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Dodatkowo ekstrakt z chmielu, biotyna oraz sfinganina wspomagają regenerację i odżywienie. Pozostaw produkt na skórze. Masaż skóry głowy na porost włosów stanie się dużo skuteczniejszy, jeśli połączysz go ze stosowaniem odpowiednich kosmetyków.
Do wykonania masażu nie są konieczne dodatkowe akcesoria, jednak możesz również wybrać taki artykuł spośród dostępnych na rynku. Warto jednak omijać masażery, które mogą spowodować wyrywanie włosów lub skaleczenia.
Kto nie powinien wykonywać masażu skóry głowy? – przeciwwskazania
Pamiętajmy, że każdy może zareagować na masaż inaczej. Wstrzymaj się z eksperymentowaniem jeżeli:
- zmagasz się z problemami ze stanami zapalnymi w obrębie skóry głowy,
- borykasz się z łuszczycą,
- masz łamiące się, bardzo zniszczone włosy.
Masaż skóry głowy – efekty!
Regularność i cierpliwość są kluczowe, jeśli chcemy zauważyć spektakularne efekty. Doprowadzenie do odpowiedniego poziomu odżywienia cebulek włosów oraz polepszenia stanu skóry wymaga sporo czasu.
Masaż głowy:
- stymuluje mikrokrążenie i pobudza ukrwienie tkanek,
- dotlenia skórę głowy i mieszki włosowe,
- oczyszcza skórę z nadmiaru sebum,
- usuwa warstwę rogową,
- odpręża i relaksuje,
- wzmacnia włosy, które zyskują blask, sprężystość i zdrowy wygląd,
- przyspiesza porost włosów.
Kilka minut zabiegu sprawi, że składniki odżywcze zawarte w produktach kosmetycznych lepiej wnikną w głąb skóry, co przełoży się na wzmocnienie włosów, a także samej skóry. Co więcej, uważa się również, że masaż może redukować napięcie mięśniowe, bóle głowy, a nawet szumy uszne. Regularny masaż przywraca prawidłową równowagę organizmu, uspokaja, niweluje napięcie. To idealny zabieg po stresującym i ciężkim dniu.