wypadanie włosów

Nasza wizja

Przy tworzeniu suplementu Bioelixire zależało nam zarówno na sprawdzonych, aktywnych składnikach wspomagających odrost, jak i na dodaniu substancji działającej kompleksowo na organizm. Ważne dla nas było działanie przeciwstarzeniowe. Wypadanie włosów to problem złożony, zależy zarówno od kondycji organizmu, jak i czynników środowiskowych.

Substancją, która dostarczy korzyści zarówno skórze, włosom jak i całemu organizmowi jest wyciąg z agrestu indyjskiego (znany jako Amla). To składnik stosowany od wieków w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej. To też główna substancja naszego suplementu. Współczesne badania naukowe potwierdziły korzystne działanie tej rośliny. Potwierdzono nie tylko cenne właściwości kosmetyczne – efekty przeciwstarzeniowe, piękna skóra oraz włosy, ale także dowiedziono ochronnego działania na wątrobę, naczynia krwionośne, obniżenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi.
W składzie preparatu znajdują się także biotyna w maksymalnej dziennej dawce wspomagająca syntezę kolagenu i keratyny – podstawowych składników budujących włosy. Warto wiedzieć, że biotyna wspomaga także układ immunologiczny.Cynku użyliśmy w formie dobrze przyswajalnego glukonianu, który reguluje metabolizm komórek i poprawia odporność organizmu.Ostatnim składnikiem aktywnym jest aminokwas siarkowy L-cysteina, dodany w celu odbudowy keratyny włosa. Skład produktu opracowaliśmy z myślą o kobietach z problemem wypadania włosów, przewlekłego stresu, nietolerancji glukozy. Może być stosowany przez osoby z cukrzycą.