Badania

Badania

Nasza seria “Gęste Włosy” to coś więcej niż kosmetyki. To wyjątkowe produkty, z których jesteśmy dumni. Pomagają odzyskać gęste, zdrowe włosy. Stworzenie serii nie byłoby możliwe bez współpracy z przedstawicielami nauk medycznych. Zobacz, kto stoi za naszym produktem!

wypadające włosy

Dr n. med. Dorota Wojnowska

Wykładowczyni akademicka i naukowczyni, specjalizująca się w dermatologii klinicznej i estetycznej. Zajmuje się dermatologią kliniczna i estetyczną i posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie dermatologii estetycznej. Udział w szkoleniach krajowych oraz międzynarodowych daje nam pewność, że opracowany przez nas wspólnie suplement diety, będzie niósł realną pomoc kobietom na całym świecie w walce z problemem wypadających włosów.

Dr Dorota Wojnowska przez wiele lat pracowała zarówno na oddziale dla dorosłych, jak i na oddziale dziecięcym. Jej wiedza i charyzma sprawiają, że doskonale sprawdza się na stanowisku wykładowczyni z zagadnień kosmetologii, jak i dermatologii kosmetycznej na kursie estetyki lekarskiej prowadzonym przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Wykłada również na kursach podyplomowych z zakresu dermatologii dziecięcej. W latach 2004-2011 r. wykładała dermatologię kosmetyczną na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie (kierunek środki bioaktywne i kosmetyki).

Do roku 2009 była adiuntką w Katedrze i Klinice Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Zorganizowała również kurs z zakresu histopatologii skóry. W roku 1999 r. obroniła doktorat na temat zaburzeń immunofenotypu limfocytów T w chłoniakach pierwotnie skórnych z limfocytów T.

badania uniwerstytet

Opinia ekspertów z
Uniwersytetu Medycznego

Opiniowany preparat, m.in na porost włosów, zawiera w swoim składzie substancje aktywne takie jak: ekstrakt z agrestu indyjskiego, biotynę, cynk i L-cysteinę. Wszystkie te substancje mają potwierdzone naukowo działanie wpływające na stan włosów i ich dobór jest jak najbardziej zasadny. Dawka dobowa standaryzowanego wyciągu z agrestu indyjskiego jest w przedstawionym preparacie potwierdzona badaniami klinicznymi.

Badania stwierdzają, że suplementacja biotyną wpływa korzystnie poprawę stanu włosów u osób z niedoborami tej witaminy. W przydatku L-cysteiny ważne jest rozważenie interakcji z lekami, żywnością i innymi suplementami, zwłaszcza u pacjentów z problemami zdrowotnymi. Preparat proponowany jest do stosowania u osób dorosłych, warto tu podkreślić, że z uwagi na farmakologiczne właściwości agrestu indyjskiego może być on stosowany u osób z hiperglikemią, hipercholesterolemią czy też hiperlipidemią. Zastosowany w preparacie syrop maltitolowy jest dopuszczony do stosowania w preparatach przeznaczonych dla diabetyków.

Katedra i Zakład Naturalnych Surowców Leczniczych i Kosmetycznych Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Oceny trychologiczne przeprowadzane przez trycholożkę Alevtinę Kolievę

Sprawdzamy skuteczność suplementu Bioelixire na grupie osób, które – po wstępnym wywiadzie – zostają zakwalifikowani do badań trychologicznych. Alevtina Kolieva, trycholożka, przeprowadza ocenę stanu włosów z wykorzystaniem mikroskopu, wykonuje dokumentację fotograficzną, a następnie porównuje kondycję skóry głowy i włosów po upływie od trzech do sześciu miesięcy. Poza badaniem trychologicznym uczestnicy wypełniają kwestionariusz samooceny. Dzięki niemu wiemy, że 92,3% kobiet zauważyło zmniejszone wypadanie włosów i jest zadowolone ze stosowania suplementu!

Zobacz zdjęcia wykonane kamerą trychologiczną przed rozpoczęciem suplementacji syropem Bioelixire i po 4 miesiącach stosowania. Pierwsze zdjęcia pochodzą z badania wykonanego 10.10.2021r., a drugie 11.02.2022r.

Nasze Social Media

Ciekawostki, porady trychologa, nowości i wskazówki, jak dbać o włosy. Dołącz do naszej społeczności #bioelixiregirls i ciesz się gęstymi włosami!