Wstajemy rano i mówimy do odbicia w lustrze “CHCĘ MIEĆ DŁUGIE WŁOSY”. Zapuszczam. Nieodwołalnie i definitywnie! Problem, jednak w tym, że czas leci, a włosy nie dość, że nie przypominają fryzury Roszpunki, to jeszcze nawet wypadają! Co zrobić, żeby mieć długie włosy, a nie tylko o nich marzyć?
Długie włosy – jak zacząć?
To całkowicie normalne, że raz chcemy mieć krótsze włosy, innym razem wolimy długie, opadające kosmyki. Krótkie włosy są wygodne, świetnie nadają się do stylizacji i pasują wielu osobom. Długie włosy są efektowne i dają ogrom możliwość fantastycznych upięć. Ten wybór należy całkowicie do Ciebie. Wszystko byłoby też dużo prostsze, gdyby zapuszczanie fryzury trwało tyle, co skracanie ich w salonie fryzjerskim. Bądź zatem bardzo ostrożna przy spontanicznych cięciach pod wpływem impulsu. Marząc o długich, lśniących pasmach – przygotuj całe swoje zapasy cierpliwości.
Wskazówka 1 – skóra głowy
Początek każdej cebulki włosa jest na naszej skórze głowy. Od kondycji skalpu zależy w bardzo dużej mierze to, jak szybko powstanie nowy włos oraz czy będzie silny i zdrowy. Po pierwsze – peeling trychologiczny, który oczyszcza skórę z martwego naskórka, blokującego cebulki i eliminuje oznaki łupieżu. Peeling dopasuj do swojej skóry głowy. Nie powinien być zbyt intensywny ani zbyt lekki. Obecnie znajdziesz wiele propozycji peelingów w bardzo różnych postaciach. Od enzymatycznego, po mechaniczne.
Na skórę głowy możesz stosować również wcierki. Oczyszczona skóra jest przygotowana do lepszego wchłaniania substancji odżywczych. Pozostałości po produktach do stylizacji czy elementy naskórka nie będą blokowały składników aktywnych. Wcierka Bioelixire Gęste Włosy zawiera odżywczy agrest indyjski, który zapobiega wypadaniu włosów i wzmacnia cebulki. To również bardzo odżywczy owoc, którego 100 gram dostarcza tyle witaminy C, co 20 pomarańczy. Amla to również przeciwutleniacz ( zawiera: filantynę ,kwas galusowy, emblikanine, kwercetynę i kwas elagowy).
Skoncentrowana forma sfinganiny odpowiedzialna za stabilizowanie cyklu życia włosa i pomaga zadbać o doskonałą kondycję skalpu. Kolejnym ogromnie cennym składnikiem wcierki jest kofeina, która blokuje działanie DHT – głównego winowajcy wypadania włosów. Kofeina pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu wszystkie substancje aktywne przedostają się w głąb skóry. Ostatnimi, lecz równie odżywczymi składnikami są: biotyna oraz ekstrakt z chmielu. Biotyna bierze czynny udział w syntezie keratyny, jest więc doskonałym ratunkiem na osłabione kosmyki. Ekstrakt z chmielu reguluje pracę gruczołów łojowych i przyspiesza porost nowych włosów. Wcierka przyniesie najlepsze efekty, jeżeli będzie nakładana regularnie – minimum raz dziennie. Widoczny rezultat powinien pojawić się po 2-3 miesiącach. Wiąże się to z cyklem wzrostu włosa. Potrzebny jest czas, aby nowe kosmyki zaczęły być widoczne.
Wskazówka 2 – pielęgnacja
Dobór odpowiedniego szamponu czy odżywki to również krok w strony długich, lśniących włosów. Pielęgnacja, która będzie działać wysuszająco, spowoduje osłabienie włosa i w efekcie wypadanie, zamiast wzrostu. Odpowiedni szampon powinien delikatnie oczyszczać skórę głowy. Nie może posiadać w swoim składzie zbyt intensywnych detergentów. Bioelixire oferuje wegański, wolny od SLS i parabenów kosmetyk. Jego zadaniem jest łagodzenie ewentualnych podrażnień oraz przeciwdziałanie wypadaniu. Zawartość biobambusa oraz alg morskich sprawia, że włosy są otulane cennymi wartościami odżywczymi. Produkt nie powinien agresywnie usuwać zanieczyszczeń, aby nie uszkodzić i nie podrażnić skóry. Szampon od Bioelixire zapobiega puszeniu i pozostawia na kosmykach odżywczy film, dzięki zawartości protein soi. Jest zatem doskonałym wyborem dla osób, które marzą o przyroście włosów. Obok szamponu, drugim najważniejszym kosmetykiem pielęgnacyjnym jest odżywka. Zgodnie ze swoją nazwą – ma za zadanie głęboko odżywić włos. Ważne jest zatem, aby zawierała takie składniki, których działanie ograniczy wypadanie i pobudzi mieszki włosowe do wzrostu. Odżywka z serii ,,Gęste Włosy” zawiera:
- olej z pestek winogron – ma zdolności regenerujące,
- agrest indyjski (amla) – stymuluje porost i jest naturalnym filtrem UV,
- masło z orzechów shea – uszczelnia warstwę wodno-lipidową,
- ekstrakt z chmielu – źródło witaminy E – poprawia poziom nawilżenia oraz działa antybakteryjnie,
- rukiew wodna, bluszcz, rozmaryn i arnika – bogate źródło minerałów.
Połączenie wielu substancji aktywnych sprawi, że produkty Bioelixire będą doskonałym wsparciem w drodze do bujnej fryzury.
Wskazówka 3 – zdrowie
Wypadanie włosów może być objawem problemu w naszym organizmie. Jeżeli wypadają w nadmiarze lub rosną bardzo, bardzo wolno – wpisz na listę wizytę u lekarza. Wykonaj szereg zleconych badań, w tym hormonalnych. To co dzieje się w naszym ciele, często ma odwzorowanie w kondycji naszej skóry, włosów i paznokci. Pamiętaj o nawadnianiu, spożywaniu jakościowego pożywienia, regularnym śnie i odpowiedniej suplementacji.
Wskazówka 4 – odpowiednie czesanie
Z włosami należy obchodzić się wyjątkowo ostrożnie, gdy są mokre, oraz delikatnie, gdy są suche. Mokre kosmyki są narażone na uszkodzenia mechanicznie, rozciągają się, łamią i łatwo się plączą. Dlatego tak istotne w zapuszczaniu długich włosów jest, aby były czesane odpowiednią szczotką (taką, która nie wyrywa naszych wyczekanych baby hair). Uszkodzić nowe włoski można również poprzez tarcie. Zwracaj uwagę na materiał poduszki na której śpisz, a wilgotne włosy odsączaj z wody ręcznikiem z bawełny lub bawełnianą koszulką.
Wskazówka 5 – olejowanie
Olejowanie odżywia pasma na całej długości i pobudza cebulki do wzrostu włosów. Wybór olejku uzależnij od rodzaju włosów. Każdy olejek może mieć inny wpływ na Twoje kosmyki. Bioelixire Organic Olejek z Pestek Winogron i Moringa to nawilżający i wygładzający produkt, który będzie dobrym wyborem do olejowania włosów średnioporowatych, suchych i osłabionych. Ze względu na wysoką zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, 6 i oraz witamin: A, E ,D i K odżywi i wzbogaci pasma oraz skalp. Jednocześnie skład olejku jest zgodny ze składem jaki ma sebum na skórze, co czyni go to delikatnym i łagodzącym podrażnienia.
Do olejowania włosów niskoporowatych i średnioporowatych świetnie sprawdzi się olejek z makadamii i pestek dyni. Jego ochronne działanie i zawartość witamin z grupy B, A i E, wraz kwasem omega-7 sprawi, że włosy będą odżywione i silniejsze.
Do pasm wysokoporowatych i średnioporowatych polecamy olejek z oliwek, który dzięki zawartości kwasu oleinowego, paminitynowe i skwalenu stworzy warstwę ochronną, zabezpieczając włos przed czynnikami zewnętrznymi.
Co trzeba zrobić, żeby mieć długie włosy? Do garści cierpliwości dodaj szczyptę pomocnych składników odżywczych i moc zdrowego trybu życia. Oto przepis!