Kofeina – jak wpływa na włosy?

Porady

Kofeina – jak wpływa na włosy?

Kofeina kojarzy się głównie z kawą, liśćmi herbaty i z ziarnami kakaowca. Badania potwierdzają, że ten związek chemiczny stosowany w odpowiedniej ilości, pobudza ośrodek układu nerwowego, poprawia nastrój, pozytywnie wpływa na koncentrację, a nawet relaksuje. A czy kofeina ma wpływ na kondycję włosów? Przeczytaj o naturalnym ekstrakcie pozyskiwanym z roślin, jeśli marzysz o zdrowych, gęstych, odżywionych włosach.

Jak działa kofeina na włosy? 

Coraz więcej osób skarży się na nadmierne wypadanie włosów z różnych powodów. Nieustannie w świecie kosmetycznym i leczniczym poszukiwane są złote środki, które mają rozwiązać wszystkie problemy związane z wypadającymi oraz pozbawionymi życia włosami.   Przerzedzone pasma na głowie odbierają pewność siebie, a także negatywnie wpływają na samopoczucie, często powodując dyskomfort. 

Skoro poranna kawa pobudza do działania, to  może szampon do włosów z kofeiny też działa ożywiająco? Takie pytanie nierzadko zadają osoby, które pragną gęstych i  zdrowych włosów. I słusznie! Udowodniono, że  np. wcierka z kofeiną lub tonik z kofeiną do włosów to kosmetyki stymulujące cebulki i aktywujące porost włosów! Ponadto naturalna substancja zbawiennie wpływa  na kondycję skóry ciała, również na głowie. Liczne badania wskazują, że kofeina znacząco oddziałuje na wzrost włosów powodując, że fryzura staje się gęstsza. Substancja działa na głowie jak poranna kawa — pobudza mieszki włosowe do aktywności!

Kofeina poprawia krążenie krwi

Japońscy naukowcy z University of the Ryukyus w Okinawa już ponad 10 lat temu przeprowadzili badania, z których jednoznacznie wynika, że kawa korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego. Ten fakt może jeszcze nie ucieszy włosomaniaków, ale kolejny już na pewno! Kofeina na porost włosów to idealne rozwiązanie. Substancja pobudza krążenie krwi, co korzystnie wpływa na szybszy porost zdrowych i mocnych włosów. Poza tym kofeina w codziennej pielęgnacji zapobiega w nadmiernym wypadaniu kosmyków.

Wegański szampon Gęste Włosy z kofeiną

Szukasz kosmetyku wspomagającego porost włosów? Bioélixire Szampon Wegański wyróżnia się zawartością ponad 99%  składników naturalnych, a także obecnością kofeiny. To składnik aktywny, który odpowiada za poprawę krążenia, stymulującego wzrost włosów. Potwierdzono, że kofeinowy związek chemiczny hamuje wypadanie cebulek oraz pozytywnie wpływa na kondycję skóry — nawilżając i zapobiegając przetłuszczaniu.  

Szampon z kofeiną na porost włosów od Bioélixire to połączenie:

  • kofeiny, 
  • alg morskich, 
  • protein soi, 
  • biobambusa. 

Wegański produkt jest pozbawiony parabenów, a także SLS — silnych siarczanów często podrażniających skórę.  Kuracja szamponem do włosów z kofeiny i uzupełniającymi preparatami z serii Bioélixire w skuteczny sposób:

  • wzmacnia strukturę włosa, 
  • stymuluje mieszki włosowe do wzrostu, 
  • oczyszcza skórę głowy z nadmiaru sebum. 

To idealny szampon do codziennej pielęgnacji włosów osłabionych i zniszczonych.

Kofeina na porost włosów 

Korzyści płynące z naturalnej substancji można poczuć pijąc poranną kawę, ale również korzystając z kosmetyków pielęgnacyjnych z kofeiną. Pozytywnie wpływają na skórę głowy i kondycję włosów. Stosując odpowiednio zbilansowaną dietę i pielęgnację opartą o kofeinowe preparaty (np. wcierki do włosów z kofeiną), można pozbyć się problemów związanych z wypadaniem włosów, a nawet zahamować łysienie!

Przeczytaj również