LG & CHI Color Master – innowacja we fryzjerstwie!

Aktualności

LG & CHI Color Master – innowacja we fryzjerstwie!

Na targach fryzjerskich BTC odbywających się w Austin w Teksasie w dniach 21–24 sierpnia 2021 firma Farouk Systems zaprezentowała innowacyjne urządzenie, które zostało zaprojektowane przy wsparciu marki LG specjalnie po to, by umożliwić stylistom nieograniczoną koloryzację. Druga prezentacja LG & CHI Color Master odbyła się w dniach 11–13 września w Rosemont w Illinois w trakcie America’s Beauty Show i wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Sprzęt wykorzystuje najnowszą technologię pozwalającą dowolnie łączyć i mieszać kolory. Dzięki niej można tworzyć trwałe i półtrwałe farby o dowolnym odcieniu. Co jeszcze oferuje LG & CHI Color Master, czyli cyfrowy system produkcji farb w salonie?

Nowoczesne rozwiązania dla branży fryzjerskiej od Farouk Systems – maszyna color Master LG & CHI

Doktor Farouk Shami, założyciel Farouk Systems, już w 1985 roku wprowadził na rynek fryzjerski swój pierwszy innowacyjny produkt – farbę do włosów bez amoniaku, która zrewolucjonizowała koloryzację. Od tego czasu jego firma nieustannie wspiera badania dotyczące wdrażania coraz bardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań dotyczących stylizacji włosów. Dzięki współpracy z technologicznym gigantem, znaną na całym świecie koreańską marką LG, firma Farouk Systems po czterech latach badań i prac z udziałem najlepszych inżynierów stworzyła pierwszą na świecie maszynę do koloryzacji – LG & CHI Color Master, która daje profesjonalnym stylistom niemal nieskończone możliwości farbowania włosów. Na czym dokładnie polega jej działanie?

LG & CHI Color Master – kreatywność bez ograniczeń

LG & CHI Color Master to cyfrowy system tworzenia koloru według indywidualnych wytycznych. Urządzenie umożliwia przygotowywanie trwałych i półtrwałych farb z opcją trzystopniowego tonowania na miejscu w salonie fryzjerskim. Uzyskane w ten sposób środki do koloryzacji mogą mieć dowolny odcień i pokrywają siwe włosy w stu procentach. Maszyna oferuje 30 000 gotowych kombinacji, przy czym można również tworzyć własne receptury. Powstają one na bazie kolorów podstawowych (108) oraz 8 dodatkowych preparatów.

Takie działanie urządzenia daje stylistom i fryzjerom nieograniczone możliwości eksperymentowania, tworzenia artystycznych fryzur i rozwijania kreatywności, a także perfekcyjnego spełniania oczekiwań klientów i klientek w kwestii koloryzacji. Aby sprawdzić, czy dany odcień będzie dobrze wyglądał na włosach, zanim przygotuje się mieszankę, można skorzystać z trybu symulacji. To opcja, która zdecydowanie ułatwia pracę profesjonalistom i komunikację z klientami. Wystarczy wykonać zdjęcie włosów, a specjalny program nałoży na nie wybrany odcień i zestawi z oryginalną fotografią, by można było porównać efekty przed i po farbowaniu.

Parametry techniczne

Urządzenie mieści się w kompaktowej obudowie ze stali nierdzewnej o wymiarach 45 cm x 56 cm x 56 cm. Wewnątrz znajduje się 12 cylindrów, które napełnia się kolorami, z których tworzona jest dana mieszanka. LG & CHI Color Master można kontrolować i programować na dwa sposoby: za pośrednictwem czytelnego ekranu dotykowego lub poprzez aplikację COLORMASTER na telefon lub tablet, łączącą się ze sprzętem za pośrednictwem internetu. Rozbudowane oprogramowanie pozwala na precyzyjne tworzenie i analizowanie receptur kolorów, przygotowywanie symulacji, a także zapamiętywanie zdjęć i danych dotyczących poszczególnych odcieni i klientów. Komunikaty głosowe informujące o przebiegu procesu przygotowywania farby znacznie usprawniają pracę.

W trosce o zdrowie, ekologię i środowisko pracy

Firma Farouk Systems dba o to, by proponowane przez nią produkty i urządzenia były w pełni bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska naturalnego. Farby powstające dzięki LG & CHI Color Master mają skuteczną, ale delikatną dla włosów formułę pozbawioną amoniaku, który mógłby uszkodzić ich strukturę, podrażnić skórę głowy i wywołać reakcje alergiczne, i silnie uczulającej PPD (parafenylenodiaminy, czyli aminy aromatycznej, barwnika w kolorze czarnym). To oznacza, że koloryzacja z ich użyciem jest w pełni bezpieczna dla pasm i nie spowoduje ich zniszczenia.
Dla marki istotny jest również aspekt ekologiczny. Wykorzystywanie LG & CHI Color Master do mieszania kolorów pozwala ograniczyć produkcję odpadów aż o 30% względem tradycyjnych metod – znajdujące się we wnętrzu urządzenia cylindry zastępują standardowe tubki z farbami oraz pudełka i nadają się do recyklingu. Dodatkowo sprzęt nie generuje hałasu, a co za tym idzie, nie wpływa negatywnie na komfort pracy w salonie fryzjerskim.

Przyszłość koloryzacji – LG & CHI Color Master

Pojawienie się na rynku LG & CHI Color Master to prawdziwa rewolucja w koloryzacji włosów. Urządzenie daje stylistom i fryzjerom szansę na rozwój i realizowanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów, a także pozwala odpowiadać na potrzeby klientów w zakresie doboru idealnego odcienia farby. Zaawansowane oprogramowanie zintegrowane z aplikacją ułatwia profesjonalistom codzienną pracę i organizację dzięki opcji zapamiętywania danych i zdjęć klientów. Aby poznać dokładnie działanie i możliwości tej innowacyjnej maszyny, skontaktuj się z przedstawicielem Farouk Systems Polska!

Przeczytaj również